Позакласна робота

Математичні перегони

 "Задачі для неуважних" 




Перейти до вправи         https://learningapps.org/23544904

___________________________________________________________________________________


Міні – тренінг

«Математика у сузірї професій»

Мета: - допомога учням 11-их класів  у самостійному виборі майбутньої професії на основі індивідуальних властивостей, схильностей, здібностей учнів та вимог сучасного ринку праці;

- знайомство з професіями для тих, хто любить математику;

- обґрунтований вибір профільних напрямків здобуття знань, необхідних для вибору майбутньої професії;

- формування умінь працювати в колективі, ділитися досвідом, знаннями, обмінюватися думками.

Презентація 

____________________________________________________

Малюнки з чисел: філософські картини Сієнни Морріс

  Цифри - це не нудно. Вони можуть послужити матеріалом для створення картин.
Здалеку її малюнки і картини впізнавані образи, але якщо підійти ближче, то можна помітити, що весь твір складається повністю з цифр. І вона не просто малює будь-які випадкові числа в роботі, а досліджуючи кожен шматок, Морріс ретельно вибирає числа, які мають безпосереднє відношення до образу та ідеї, що створює.
Художниця Сієнна Морріс з Портленда. Велику частину життя американка присвятила образотворчому мистецтву.
Її перший шматок математики, Фібоначчі Равлик, звертається з послідовністю Фібоначчі. Послідовність чисел, яка геометрично створює ідеальну спіраль. Равлик звертається з послідовністю приблизно до 100 000, а потім повторюється безперервно. Фібоначчі Равлик ілюструє властивості математики та її красу, яка оточує нас кожен день.
Оригінальні малюнки американки Сієнни Морріс – не більше, ніж нагромадження чисел від 1 до 12. Чому саме їх? Художниця використовує лише числа з циферблата годинників, адже її творчість – не просто малюнки з математичним ухилом. Це філософські картини про те, як зникають секунди і як четвертий вимір (час) формує три інших.
Велику частину життя американка присвятила образотворчому мистецтву. А три роки тому вона відмовилася від звичайних штрихів і стала малювати числами. Для цієї техніки молода художниця винайшла власну назву – числізм (numberism).
Сієнна Морріс підвела під свої роботи філософську базу. Вона не просто ліпить циферки одну до іншої, а малює числами з розбитих циферблатів, намагаючись вхопити за мантію його величність час. Секунди зникають і губляться в потоці життя, як числа на картинах молодої американки. Але тільки всі разом вони створюють закінчене зображення.
Творчість Сієнни Морріс закликає цінувати сьогодення, адже іншого шансу намалювати картину свого життя вже не випаде. Сама художниця визначає це так: «Час – це все, що у нас є. Тільки через нього ми пізнаємо світ, і це найважливіше, що ми не повинні втратити, але можемо втратити ».
Філософські картини зобов’язані своєю появою стресу. Нещастя, як звичайно, допомогло, хоча і не відразу. Художницю мордували думки про майбутнє, про те, скільки їй жити залишилося і чи встигне вона зробити те, що запланувала.
Правда, потім Сієнну Морріс осінило, що поки вона розмірковує про своє гірке життя, час втікає. Ні мрії про майбутнє, ні жаль про минуле рівним рахунком нічого не варті, це втрачений час, про який нічого буде згадати і яке неможливо буде повернути.

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

Тиждень математики 


Турнір юних математиків

Усний журнал 

Танці із зірками

Навчальний проект. Світила математики

Турнір для учнів 5-6 класів

Бал-карнавал 

Вистава про М. В. Остроградського

____________________________________________________

Ідеї для математичного лепбука